סדנאות הורים וילדים

Istock 000020739476Medium

מובילים לחיזוק ההורות

השנים הראשונות בחיי הילד הן תקופה משמעותית ומכרעת בחייו, מתגבשת בה אישיותו, נבנה בטחונו העצמי, שמחת החיים ומתפתחת תחושת המסוגלות העצמית שלו. בתקופה זו עיקר המשפיעים עליו הם ההורים.

ההורות היום מורכבת ומאתגרת מאי  פעם. הורים רבים וטובים, תוהים ומתלבטים באשר לתפקידם ואחריותם כהורים וזאת על אף הידע הרב לו חשופים באתרי המדיה השונים.

מתוך הבנת מיקומם המרכזי והמשמעותי של ההורים בחיי הילד, אנו מציעים כחלק מתכנית הביקור הבריא, סדנת הורים בסיסית אשר תעסוק בלמידה, דיון וליבון של נושאים וסוגיות הוריות בגיל הרך.

הסדנא בת חמישה מפגשים שיונחו על ידי עובדת סוציאלית התפתחותית,  בשיתוף עם איש צוות ממקצועות הבריאות: מרפאה בעיסוק/ פיזיו, קלינאית תקשורת ותזונאית על פי נושא המפגש.

הסדנאות יתקיימו פעם בשבוע למשך שעה וחצי.

במהלך המפגשים יינתנו להורים כלים יישומיים להתמודדות עם ילדיהם בבית בתחומים הבאים:

סגנונות הורות והצבת גבולות- משמעות הגבולות החיי הילד וההורה, "כיצד מציבים גבול- איך אומרים לא לילד ונשארים בחיים".

התפתחות מוטורית- אבני דרך התפתחותיות בתחום המוטוריקה והמשחק בחיי הילד –העשרה וחשיפה בתחומים אלה.

התפתחות שפה- אבני דרך התפתחותיות בתחום השפה ודרכים להעשרתה.

תזונה נכונה לילדים בגיל הרך.

כלים לטיפוח דימוי עצמי ותחושת מסוגלות גבוהה.

במהלך כל הפגישות בנוסף לכלים ינתנו רשימת משחקים מומלצים למשחק משותף הורה – ילד במטרה לחשוף ולהעשיר את הילד בכל התחומים המצויינים מעלה.

לעלון המלא של הסדנא לחצו כאן>>>

Blue היכן נרשמים ? בכל אחת ממרפאות מאוחדת או במוקד הטלפוני 3383*

_____________________________________________

שובבנים   

10 מפגשים עם פסיכולוגית התפתחותית / עובדת סוציאלית התפתחותית בהם עולים הנושאים הבאים: חיזוק הקשר החיובי עם הילד, כיצד בוחרים את הגבולות עליהם אני אעמוד כהורה ועל מה אחליט לוותר, כללים וטכניקות בהצבת גבולות, הארכת טווחי הקשב, עבודה על אימפולסיביות ורמת פעילות גבוהה, התייחסות לויסות חושי ותקשורת רגשית עם הילד. ההשתתפות בקבוצה הינה אקטיבית, ההורים מתייחסים להתנהלות הספציפית בביתם ונעזרים בהורים אחרים עם התמודדות דומה. הקבוצה מועברת ע"י פסיכולוג התפתחותי או עו"ס התפתחותי בעלי ניסיון  ב"התפתחות הילד" ובהעברת קבוצות הורים.

 

Blue היכן נרשמים ? בכל אחת ממרפאות מאוחדת או במוקד הטלפוני 3383*

_____________________________________________

למגוון הסדנאות המלא - לחצו כאן >>>